Na tej stronie odnajdziemy wszystkie potrzebne informacje na temat kabin malarskich i śrutowniczych

Komory lakiernicze

Kabina lakiernicza czy też inaczej nazywana komora lakiernicza to specjalistyczne pomieszczanie służące do malowania, a ściśle mówiąc to na nanoszenie lakieru na różnorodne powierzchnie jak: karoseria samochodu czy powierzchnię drewna. Komory lakiernicze są bardzo często wykorzystywane w przemyśle, przede wszystkim, dlatego, że pracownik malujący daną rzecz w kabinie malarskiej nie naraża się na utratę zdrowia.

Dlaczego kabiny do lakierowania może być niebezpieczne dla zdrowia?

komora do malowania
Źródło: www.mbpoznan.mercedes-benz.pl

Wymogiem każdej komory malarskiej jest, aby posiadała sprawną wentylację powietrza. W przypadku, gdy nie ma odpowiedniej cyrkulacji powietrza w kabinie, żadne prace nie powinny być prowadzone. Opary lakiernicze powodują, że źle wpływają na zdrowie osoby lakierującej. Warto również pamiętać, że z komór lakierniczych powinny korzystać osoby wcześniej do tego wyszkolone i przygotowane. Osoby pracujące w komorach do malowania, wiedzą jak posługiwać się narzędziami malarskimi i jakie środki ostrożności należy zachować pracując w tym pomieszczeniu.

Gdzie kupić i umieścić komorę lakierniczą?

Kupno kabiny do lakierowania to poważna inwestycja dla każdego zakładu zajmującego się lakierowaniem czy malowaniem dużych powierzchni. Warto korzystać tylko z ofert firm, z bogatym doświadczeniem, ponieważ tylko one zapewnią nam odpowiednie doradztwo techniczne. Źle zamontowana kabina do malowania, może źle wpłynąć na zdrowie całego otoczenia.  Komory lakiernicze powinno się montować tylko w miejscu, gdzie panuje dobry obieg powietrza. Zalecane jest, aby było to miejsce w pobliżu drzwi.

Post a Comment

Your email is kept private. Required fields are marked *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>